SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 15418127
nr 1541 8127
Sked
silver, förgylld, Ryssland. Längd: 18 cm, Vikt: 80 g
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 maj 2023
kl 20:26:06
300 kr
350 kr
350 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver